teknik@bilgeteknikservisi.com

Kombi Petek Temizliği

    Anasayfa / Kombi Petek Temizliği

Kombi Petek Temizliği

KOMBİ PETEK TEMİZLİĞİ

Kombi petek temizliği hizmetlerimiz kombiden hariç olarak kombi peteklerinin temizliği ayrı bir işlem olarak yapılmaktadır. Peki neden kombi peteklerinin temizliğini yaptırmamız gereklidir? Kombi peteklerinin ısıtmasını genelde kış aylarında kullanırız bu yüzdende yaz aylarında peteklerin içinde sular durağan halde beklemektedir. Bu durağan su içinde minareller zamanla peteklerin alt kısımlarına çökmekte ve  petek diplerinde tortular , taşlaşmalar olmaktadır.

Bu taşlaşma kombi peteklerinin içinden geçmesi gereken sıcak suyun alt kısımlara ulaşamaması yüzünden peteklerin alt kısımlarında üst kısımlara nazaran ısıtmada düşüş olmaktadır.

İşte bu ısınmayan alt kısımların sıcak su geçişini sağlamak için Petek Temizliği yapılmaktadır. Peteklerin iç kısımları bu işlemler için özel olarak üretilmiş kimyasallar ile temizlenmekte ve bu sayede tüm peteklerin içleri tekrar temiz hale getirimekktedir. Bu temizleme işlemi yine özel cihazlar kullanarak yüksek basınçlarda içlerinin yıkanması ile yapılmaktadır.

Temizleme işlemi aşağıdaki işlemlerden oluşmaktadır.

  • Kombi içindeki kalan pis su  tahliye edilmektedir.
  • Kombiye temizlik makinesi bağlanır
  • Kombi içinde tazzikli su ve kimysak verşkşr
  • İşerm bittiğinde kombi petek koruyucu  konularak işlem sonlandırılır.